Pytania wszelkie

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

pigwa
Motocyklista
Posty: 311
Rejestracja: 06 sty 2013, 15:55
Imię: Kamil
Miejscowość: Jarosław
Garnek: HJC RPHA 11 Plus
Motocykl: ZX6R
Kontakt:

Re: Pytania wszelkie

Post autor: pigwa »

W sumie sezon się kończy to nawet nie ma sensu teraz zmieniać ;)
Kawasaki ER-5 ---> Kawasaki ZX6R 636 '05
Mój garaż! :)
Łona - ĄĘ
Marzeń się nie odkłada... To na marzenia się składa!
Pigwa
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Kanc1erz »

pigwa pisze:W sumie sezon się kończy to nawet nie ma sensu teraz zmieniać ;)

Znaczy ja będę jeździł dopóki nie będzie śniegu i/lub ujemnych temperatur. Póki co na auto (a przede wszystkim na jego utrzymanie, które bądź co bądź jest znacznie droższe niż motocykla) mnie nie stać.
Oby była taka zima jak w zeszłym roku. Ale full serwis w lutym/marcu.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
pigwa
Motocyklista
Posty: 311
Rejestracja: 06 sty 2013, 15:55
Imię: Kamil
Miejscowość: Jarosław
Garnek: HJC RPHA 11 Plus
Motocykl: ZX6R
Kontakt:

Re: Pytania wszelkie

Post autor: pigwa »

Siemka.
Dziś podchodzę do moto, odpalam jak gdyby nigdy nic i moto zapaliło, ale strzeliło przy tym w wydech strasznie głośno jakby w kolektorach było paliwo.
Wczoraj byłem w trasie i wróciłem ok. 22 przed zjazdem do domu jeszcze zatankowałem na fulla i myślałem, że się zaworki zawiesiły i paliwo poszło do gaźnika, airboxa, wydechu itd, ale poziom paliwa bez zmian, oleju też.
Tutaj takie pytanie, co to mogło być? Przydarzyło wam się to kiedyś?
Kawasaki ER-5 ---> Kawasaki ZX6R 636 '05
Mój garaż! :)
Łona - ĄĘ
Marzeń się nie odkłada... To na marzenia się składa!
Pigwa
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: Pytania wszelkie

Post autor: piter3105 »

Zdarzało się, ale to najczęściej po myciu jak coś zamokło i nie było iskry, a paliwo dochodziło. Potem rzeczywiście jak już załapało to zdrowo potrafiło strzelić:P W fazerze miałem też tak po zimie, tzn. akumulatora nie podładowywałem i w efekcie miał za mało mocy, żeby iskra była odpowiednia, a paliwo dochodziło cały czas. Potem po podpięciu pod prostownik i odpaleniu - strzał z powodu nadmiaru benzyny.
Awatar użytkownika
Karcze_
Motorowerzysta
Posty: 56
Rejestracja: 27 maja 2013, 12:17
Imię: Karcześ
Miejscowość: Ostrołęka
Plecak: Adidas
Garnek: Ls2 351.1 Naxa F6

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Karcze_ »

Słuchajcie mam pytanie, czytałem gdzieś, że można założyć zaworki od jakiegoś gsxr bądź gsx do naszych moto, więc tu moje pytanie: od jakiego dokładnie to moto, modelu, jaki rocznik.
Ps. Jakby ktoś wkleił link był bym wdzięczny :)

Pozdrawiam :)
http://bikepics.com/members/karcze/02er5/
keteiz1
Oldmotocyklista
Posty: 544
Rejestracja: 29 sty 2011, 11:15
Imię: Krzysztof
Miejscowość: krk
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Pytania wszelkie

Post autor: keteiz1 »

Mogę udzielić merytorycznej odpowiedzi. Tylko o jakie zaworki chodzi ??? Domyślam się , ale tylko domyślam że pewnie chodzi o zaworki odcinające w gaźnikach. To dość obszerny temat acz nie bardzo skomplikowany.
Awatar użytkownika
Karcze_
Motorowerzysta
Posty: 56
Rejestracja: 27 maja 2013, 12:17
Imię: Karcześ
Miejscowość: Ostrołęka
Plecak: Adidas
Garnek: Ls2 351.1 Naxa F6

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Karcze_ »

Tak tak mój błąd, nie dopisałem, oczywiście chodził mi o zaworki iglicowe. Chodzi mi od jakiego suzuki one pasują. Czytałem gdzieś kiedyś na forum i zapadło mi w pamięci i zdanie które ktoś napisał, że to jedyna sportowa rzecz w jego kawasaki. Chciałbym właśnie się dopytać co nich.
http://bikepics.com/members/karcze/02er5/
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Pytania wszelkie

Post autor: DeFi »

Witam. Przytoczyłeś moje słowa :)
MI zaworki wymieniał mechanik. Standardowe nie pasowały, bo gniazda się już troszkę wytarły i przepuszczały paliwo. Założył od GSXRa i pasowały. Ale mniemam że parametrami się różnią. Także jeżeli nie masz problemu z przepuszczającymi zaworkami iglicowymi, to nie ma sensu zakładać od innego moto.
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Awatar użytkownika
Karcze_
Motorowerzysta
Posty: 56
Rejestracja: 27 maja 2013, 12:17
Imię: Karcześ
Miejscowość: Ostrołęka
Plecak: Adidas
Garnek: Ls2 351.1 Naxa F6

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Karcze_ »

Słuchaj mi właśnie też mechanik wymieniał niedawno, bo przepuszczały na każdych które włożył i chciał wymienić gniazda, ale nie mógł wyjąć dobrych z innego gaźnika i zostawił te moje, ale również coś zaradził i chodziło, aż do niedzieli gdzie moto stało dłuży czas i paliwo z gaźników wyparowało i problem znowu się pojawił. Zaradził mi poszukać zaworków od GSXRa, a mi się przypomniało, że coś takiego tu na forum czytałem, więc postanowiłem zapytać. Chodzi mi od jakiego to dokładnie GSXRa.
http://bikepics.com/members/karcze/02er5/
keteiz1
Oldmotocyklista
Posty: 544
Rejestracja: 29 sty 2011, 11:15
Imię: Krzysztof
Miejscowość: krk
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Pytania wszelkie

Post autor: keteiz1 »

Taki mechanik :dol: A po co wymyślać inne ? Już o tym kiedyś pisałem. Ale... Po jakimś czasie i to normalne, wycierają się stożki zaworka jak i ich gniazda. Sama wymiana zaworka nie przynosi efektu bo nowy stożek nie uszczelni starego gniazda. W innych moto w zestawie jest możliwość wymiany kompletu (zaworek+gniazdo) bo ta tulejka(gniazdo) jest wkręcana w korpus gaźnika. Ale, nie w erce, bo jest wciśnięta na stałe. Więc należy ją obniżyć by uzyskać nominalny otwór. A jak to zrobić dobry mechanik wie i ja też ;) Nowe zaworki są zmodyfikowane o czarny stożek, który to gwarantuje większą szczelność przez długie lata. Dobrze wykonany ten zabieg gwarantuje spokój na bardzo, bardzo długo.
ODPOWIEDZ