Pytania wszelkie

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
Dzióbek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 416
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:36
Imię: Michał
Miejscowość: Kalisz
Plecak: Hania
Garnek: Nitro
Telefon: 511483837
Lokalizacja: Pawłówek k. Kalisza (WLKP)

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Dzióbek »

Nie ma sprawy, dzisiaj odkręciłem ta śrubę i zrobiłem dokładniejszą fotkę.
Od lewej:
1. gumowa tulejka, trzeba ją wcisnąć w ten uchwyt wydechu
2. metalowa tulejka z kołnierzem
3. śruba
Spróbuj na Allegro, są motocykle rozkręcane na części, może ktoś będzie miał takie coś.
Ew. można zastosować jakieś dwie, grube gumowe podkładki z obu stron uchwytu wydechu i śrubę z metalową podkładką, żeby to wszystko skręcić.

Fotka:
http://img510.imageshack.us/img510/3342/tulejki.jpg

Lewa w górę :)
Jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie - co lubię w życiu robić?...a potem zacznij to robić.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
prodrewno
Motorowerzysta
Posty: 80
Rejestracja: 19 lut 2011, 15:24
Imię: Grzesiek
Miejscowość: Gdynia
Garnek: Nolan N85 classic
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pytania wszelkie

Post autor: prodrewno »

Mam kawał grubej gumy, wytnę dwa solidne "kółka", na zewnątrz dam dużą podkładkę i zamontuje.
Na początku pewnie będzie spoko, natomiast później podejrzewam że zacznie się odkręcać, z resztą okaże się na wiosnę.
Co do allegro to powoli mam dosyć płacenia 20, 30, 50 ... zł za każdą pierdółkę, a nikt mi nie odda śruby za 10 zł z przesyłką więc sobie podaruje (zwłaszcza że kawa jeździła jakiś czas bez zaczepu na środku.
ps. spytam od razu czy stosujecie jakiegoś loctita do zabezpieczania gwintów przed odkręceniem?jeśli tak to do których/jakiego rodzaju śrub generalnie?
raguel
Rowerzysta
Posty: 40
Rejestracja: 10 sty 2011, 18:45
Miejscowość: Garwolin
Garnek: Caberg 2VR
Skype: protraa
Numer GG: 2581679

Re: Pytania wszelkie

Post autor: raguel »

Ja gwintów niczym nie kleję, od czasu do czasu sprawdzę tylko czy wszystko jest dokręcone. Zauważyłem, że większość rzeczy jest montowana tak, że przy dobrym dokręceniu (tzn tak żeby się trzymało, ale żeby gwintu nie zerwać :P), wszystko jest ok, mimo to kontrola co jakiś czas być musi.

Mam natomiast inne pytanko: czy w waszych motorkach zaślepki na lagi (te pod kierownicą), są czymś smarowane/klejone. Jest tam cokolwiek co trzymało by te gumki w miejscu? Nasze drogi jakie są, każdy wie. Wystarczyła jedna krótka listopadowa wycieczka i na jakimś wyboju jeden z tych kapturków wyleciał... Kupiłem nowy komplet i wolałbym już z nim się nie rozstawać, choć wątpię żeby ta część miała jakieś większe przełożenie na pracę motocykla.

Pozdro
Awatar użytkownika
Dzióbek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 416
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:36
Imię: Michał
Miejscowość: Kalisz
Plecak: Hania
Garnek: Nitro
Telefon: 511483837
Lokalizacja: Pawłówek k. Kalisza (WLKP)

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Dzióbek »

Jeszcze żadnej nie zgubiłem, ale w weekend wymieniałem uszczelniacze i olej w lagach i zauważyłem, że są dość luźne - nie były niczym przyklejone.
Myślę, że zastosuje trochę silikonu. Klej typu "kropelka" raczej odpada, bo przy kolejnej wymianie trzeba by je zniszczyć.
Może te zaślepki nie mają wpływu na pracę motocykla, ale jak będzie leciał brud i woda do środka, to będzie problem z rozkręceniem lagi (tam jest korek zabezpieczony drucianym pierścieniem rozprężnym - jak to zajdzie "syfem" to lipa :) )
prodrewno pisze:ps. spytam od razu czy stosujecie jakiegoś loctita do zabezpieczania gwintów przed odkręceniem?jeśli tak to do których/jakiego rodzaju śrub generalnie?
Zgadzam się z raguelem, jak zrobisz gumowe podkładki i w miarę mocno skręcisz to to nie powinno się rozkręcić :)
Słyszałem natomiast o rozkręcających się i "latających" ciężarkach, tych na końcach kierownicy. Tam gwinty śrub posmarowałem silikonem i skręciłem :)
Ostatnio zmieniony 21 lut 2011, 18:51 przez Dzióbek, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie - co lubię w życiu robić?...a potem zacznij to robić.
Awatar użytkownika
wwitek123
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 322
Rejestracja: 30 paź 2010, 08:33
Imię: Wojtek
Miejscowość: Kraśnik
Plecak: Nie potrzebuje obciążenia
Garnek: Nolan N86 N-COM
Numer GG: 8024325
Motocykl: Yamaha TDM 900 '02
Kontakt:

Re: Pytania wszelkie

Post autor: wwitek123 »

Witam,jaki płyn do chłodzenia polecacie i w jakich ilosciach tzn ile wody ile płynu.POZDRO
Miej wyjebane, a będzie Ci dane.
Awatar użytkownika
Sprinter
Motocyklista
Posty: 105
Rejestracja: 30 sty 2011, 12:56
Miejscowość: Częstochowa

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Sprinter »

obojętnie jaki płyn byle temp wrzenia była w miare wysoka:) ja mam samochodowy PRESTONE.
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Kamyk »

Sadze, ze zwykle borygo tez styknie :) Albo woda destylowana.
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
bellic
Motocyklista
Posty: 123
Rejestracja: 24 lis 2010, 20:22

Re: Pytania wszelkie

Post autor: bellic »

http://allegro.pl/lampa-przod-uniwersal ... 51908.html

Co myślicie o czymś takim do er-ki??:)
Awatar użytkownika
OloK
Motocyklista
Posty: 575
Rejestracja: 27 cze 2010, 22:49
Imię: Aleksander
Miejscowość: Złotoryja
Plecak: Brak :)
Garnek: AGV K-3
Numer GG: 7525884
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Pytania wszelkie

Post autor: OloK »

PO co chcesz zmieniac ?
oryginalnie w lampie jest pol elektryki, od przeladznikow w kierownicy, oswietlenie, kierunki przy tej lampie bedzie wszystko na wierzchu :P
Komar 2350 -> Piaggio Zip -> Suzukia Katana -> Kawasaki ER-5 -> ....
Galeria
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Pytania wszelkie

Post autor: DeFi »

Wie ktoś może gdzie dostanę gumowe oringi na rurki chłodzenia wchodzące do cylindrów ?
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
ODPOWIEDZ