Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: jotto »

Thorand, temat o tłumikach jest tutaj: http://forum.kawasaki-er5.pl/viewtopic. ... %C5%82umik
Obrazek
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: Kanc1erz »

Moja lista będzie długa, bo to typowe przygotowanie do sezonu + extrasy:
a) filtry: oleju i powietrza + olej motul 5100
b) olej w lagach - 10W - (okazało się, że jedna laga prawie na sucho pracowała :O ) + nowe uszczelniacze + sprawdzenie, czy są proste - są
c) zawory
d) uszczelnienie pokrywy zaworów
e) uszczelnienie pompy wody + wymiana simmeringu w niej
f) wymiana świec - kolejna fuszerka po poprzednim(ich) właścicielu(ach) - obie świece nie były wykręcone tak jakby do końca.. i miały po dodatkowej podkładce. Były nieziemskie problemy z wykręcaniem - jedna ledwo wyszła, druga mniej więcej w połowie utknęła... Zalanie na noc wd40 - nie pomogło. Grzanie i ochłodzenie i drgnęła - i w końcu wyszła. Były takich samych rozmiarów jak nówki NGK, które kupiłem. Gwint do czyszczenie, wydmuchanie i nówki weszły idealnie, bez problemów.
g) regulacja luzów,
h) NAJWAŻNIEJSZE!!! Wymiana łożyska główki ramy, kupiłem za 130zł stożkowe ALLBALLS. Zgodnie z oczekiwaniami Shimmy zniknęła bezpowrotnie :) :). Poprzednie łożysko było delikatnie mówiąc... mocno wyjeb*ne - zwykłe kulkowe, jak w rowerach. Co ciekawe - na centralce z kołem w powietrzu nie można było wyczuć żadnych anomalii, natomiast jak lagi były ściągnięte, to kierownica chodziła MASAKRYCZNIE. Był wyraźny "skok" płynności ruszania ramionami ;)
i) czyszczenie czujnika stopki - zmostkowałem go w czerwcu albo nawet w maju. Po wyczyszczeniu działa.
j) snychro gaźników, tak proforma, bo regulowania jeszcze nie było.
DODATEK:
k) na walentynki moja ukochana dostała Alarm :) RTX AM7 (coś jak tu: http://allegro.pl/alarm-motocyklowy-rtx ... 53671.html - tylko to jest 6). Korzystam w zasadzie tylko z niewielu możliwości - alarmowania i sygnalizacji migaczami. W pilocie zintegrowany jest grot kluczyka, ale dopasowanie go do naszych kaw jest niemożliwe, przynajmniej tak mi powiedziało 4 dorabiaczy kluczy. Co ciekawe odpalanie zdalne jest nieprzemyślane. Bo stare motocykle mają przecież ręczne ssania, a nowe mają immobiliser..
DO ZROBIENIA:
a) Kupno gmoli HEED + montaż
b) kupno gniazdka 12V jakiegoś porządnego + montaż gdzieś z przodu
c) Miejsce na bagaż (napisałem osobny post: http://forum.kawasaki-er5.pl/viewtopic.php?f=9&t=3829 )
d) regulacja gaźników + wymiana zaworów iglicowych + wymiana membran + może jakiś filterek benzyny.
e) kupno na jakimś Aliexpressie obudowy zegarów, bo moje są konkretnie połamane.
No i to pod koniec sezonu:
f) Napęd
g) Opony
h) Stalowy oplot + klocki, płyn, czyszczenie zacisku oraz, się zobaczy, tarcza.

Więcej grzechów nie pamiętam.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
karol133
Motorowerzysta
Posty: 61
Rejestracja: 02 lip 2014, 18:50
Imię: Karol
Miejscowość: Ropczyce/Dębica
Garnek: LS2

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: karol133 »

Witam,

przez ostatni weekend zajmowałem się "brudną" robotą w moje Er'ce :D Wyczyściłem i nasmarowałem łańcuch, wyczyściłem chromowane elementy przy ramie/silniku oraz wyczyściłem wszystkie chromy pastą. Do tego odmalowałem kratkowaną osłonkę chłodnicy :) Również wyczyściłem silnik oraz umyłem motocykl w trudnych dostępnych miejscach ;]
Wstyd, ale zdj nieumytego oraz umytego łańcucha :]
http://wrzucaj.net/NJv
http://wrzucaj.net/NJi
Kawasaki ER5 "Biała" :) > Yamaha FZ6
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: Kanc1erz »

karol133 pisze:Witam,

przez ostatni weekend zajmowałem się "brudną" robotą w moje Er'ce :D Wyczyściłem i nasmarowałem łańcuch, wyczyściłem chromowane elementy przy ramie/silniku oraz wyczyściłem wszystkie chromy pastą. Do tego odmalowałem kratkowaną osłonkę chłodnicy :) Również wyczyściłem silnik oraz umyłem motocykl w trudnych dostępnych miejscach ;]
Wstyd, ale zdj nieumytego oraz umytego łańcucha :]
http://wrzucaj.net/NJv
http://wrzucaj.net/NJi

Czym myłeś łańcuch? I jak? :P
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
karol133
Motorowerzysta
Posty: 61
Rejestracja: 02 lip 2014, 18:50
Imię: Karol
Miejscowość: Ropczyce/Dębica
Garnek: LS2

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: karol133 »

Oczywiście nie tylko łańcuch, ale również zębatkę oraz felgę, w okolicy łańcucha. To wszystko myłem naftą, a używałem do tego szczotki do paznokci (taką za 4zł) i w trudniej dostępnych miejscach czyściłem siostry szczoteczką do zębów :P Pozakrywałem sobie całe koło starymi szmatami oraz pozaklejałem części koło łańcucha, żeby ich tak nie pobrudzić, podstawiłem jeden pojemnik pod łańcuch (aby do niego kapał nadmiar nafty), a do drugiego nalewałem sobie nafty i najpierw namaczałem naftą troszkę szczotką łańcuch i za chwilkę szorowałem z każdej strony i tak powoli do przodu :) Miałem rękawiczki jednorazowe na dłoniach, ale zaraz mi popękały, więc ręce miałem całe czarne po pracy :P Później polecam Ci jbc to przetrzeć łańcuch suchą szmatą kilka razy i odczekać kilka godzin, aż wyschnie i dopiero wtedy go smarować i umyj też później oponę po czyszczeniu, bo może być na niej różnie;)
Kawasaki ER5 "Biała" :) > Yamaha FZ6
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: Kanc1erz »

No ja też właśnie czyściłem naftą, ale tylko zębatkę i pobieżnie łańcuch oraz felgi (syf naprawdę ładnie schodzi) natomiast robiłem to szmatką - dlatego nie było to jakoś super idealnie dokładnie ;)
Mam nadzieję, że w końcu przestanie padać na śląsku (jutro ma się pogoda ustabilizować) i będę mógł karcherem wyczyścić moto i zabrać się za detale ;)

Wiadomo z czego są osłony chłodnicy? Bo na czyste aluminium to nie wygląda, a gdyby było czyste, to można by poanodować i zabarwić ;)
To może być jakiś dural :/
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
karol133
Motorowerzysta
Posty: 61
Rejestracja: 02 lip 2014, 18:50
Imię: Karol
Miejscowość: Ropczyce/Dębica
Garnek: LS2

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: karol133 »

No nie powiem, że taką szczotką elegancko schodzi i nawet dokładnie, a kosztuje 4zł :D I tak bardzo ładnie i szybko po nafcie schodzi i nie kosztuję 30zł za 400ml...
Ja myłem gąbką, ale ostatni raz bo później rok go oblewałem wodą żeby płyn zszedł :P
Oj ja nie mam pojęcia co to może być ;/ Ja to czyściłem pastą do chromu oraz aluminium :)

-- 10 Mar 2015, 15:11 --

Odświeżam :D W sobotę wyczyściłem szybkę od zegara obrotomierza, ponieważ coś tłustego podeszło pod szybkę :) Nie powiem, że myślałem, że odkręcę 2 śrubki i po sprawie, ale nie... Jednak to było więcej śrubek i roboty, ale zawszę się czegoś nauczyłem i bardziej poznałem swoją Kawe :D Teraz zegary wyglądają jak nowe :P
Kawasaki ER5 "Biała" :) > Yamaha FZ6
Awatar użytkownika
Kosciej103
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 314
Rejestracja: 11 lis 2012, 14:08
Imię: Przemek
Miejscowość: Choroszcz
Numer GG: 9839060

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: Kosciej103 »

Wymieniłem opnę z przodu, klamkę sprzęgła, błotnik tylny, zamalowałem rdzawe ślady, oleje, filtry takie tam. Chyba już stracę tytuł właściciela najbrzydszej ERki na forum.
Awatar użytkownika
cincinmar
Rowerzysta
Posty: 21
Rejestracja: 13 maja 2014, 15:19
Imię: Marcin
Miejscowość: Zielona Góra/Manchester
Plecak: -czasami
Garnek: caberg duke
Skype: cincinmar
Numer GG: 2725831
Telefon: pytaj
Motocykl: yamaha fzr600

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: cincinmar »

spawanie tłumika :) po zimie od soli dziura większa niż 5 zł na łączeniu rur.
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: Kanc1erz »

Kolejny punkcik odhaczony :)
Kawa dostała niebieski, stalowy oplot HELa oraz naklejki na ranty felg. Zdjęcia jutro :)
Jutro jutrem, przeciągnęło się o dwa ndi, przepraszam :oops:
Zdjęcie tutaj:
Obrazek
Kolor niebieski, jaśniejszy niż lakier. Jest mały kontrast, a jednocześnie nadal pozostaje to stonowane w dobrym guście (taką mam przynajmniej nadzieję, mi się podoba).
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
ODPOWIEDZ