Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
karol133
Motorowerzysta
Posty: 61
Rejestracja: 02 lip 2014, 18:50
Imię: Karol
Miejscowość: Ropczyce/Dębica
Garnek: LS2

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: karol133 »

Kanc1erz pisze:
karol133 pisze:Witam :)
Troszkę poszperałem w mojej Białej ostatnio z przymusu i nie tylko. Z przymusu musiałem wymienić akumulator, który całkowicie wysiadł, a dzisiaj nawet nie wyjechałem z garażu ponieważ praktycznie cały bak wylał mi się w garażu z powodu popękania jednego z przewodu paliwowego... Oprócz "musów", po roku poszukiwań zamontowałem gumki do plastików bocznych, wymieniłem dźwignię zmiany biegów na oryginalną oraz zamontowałem brakujący plastik, który zgubiłem w lewej manetce. Na dniach będę czyścił zaśniedziałe świece (lub je wymienię), czeka mnie wymiana przedniej opony, która zaczyna pękać oraz wymiana oleju w przednich lagach, aby przy hamowaniu motocykl "nie pływał".
Skąd dorwałeś te gumki na owiewki?
Szukałem na allegro handlarzy co sprzedają części do ER-5 i dzwoniłem, czy nie mają takich cudów :P Przez rok nikt nie miał, ale w końcu ktoś się znalazł :D
Kawasaki ER5 "Biała" :) > Yamaha FZ6
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Rafał
Motocyklista
Posty: 161
Rejestracja: 31 maja 2014, 14:49
Imię: Rafał
Miejscowość: Cc B-100
Garnek: HJC-HQ1

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: Rafał »

Daj namiar ;)
Awatar użytkownika
karol133
Motorowerzysta
Posty: 61
Rejestracja: 02 lip 2014, 18:50
Imię: Karol
Miejscowość: Ropczyce/Dębica
Garnek: LS2

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: karol133 »

Rafał pisze:Daj namiar ;)
Poleciał na PW :)
Kawasaki ER5 "Biała" :) > Yamaha FZ6
Awatar użytkownika
Kuzuki
Motorowerzysta
Posty: 79
Rejestracja: 05 paź 2012, 19:43
Imię: Paweł
Miejscowość: Gliwice
Garnek: HJC

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: Kuzuki »

Dziś odebrałem moto od mechanika. Zrobiony serwis przedniego zawieszenia wraz z jego malowaniem + malowanie felg. Efekt jak dla mnie zajebisty 8-)


Obrazek
Awatar użytkownika
gedziog
Motorowerzysta
Posty: 77
Rejestracja: 18 cze 2015, 17:44
Imię: Arkadiusz
Miejscowość: Gniezno
Garnek: shark skwall

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: gedziog »

ja na rozpoczęcie zbliżającego się sezonu wymieniłem dziś olej i filtr,a był już czas po tym jak wyglądał po spuszczeniu.
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: Kanc1erz »

Dziś zamontowałem manetki OxForda, oczywiście grzane. Niestety moto nie odpaliło :P jutro wracam do problemów :)
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
bogus1990
Motorowerzysta
Posty: 54
Rejestracja: 26 sie 2015, 15:18
Miejscowość: Kalisz
Plecak: nie
Garnek: Naxa
Numer GG: 8577768

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: bogus1990 »

umyłem motocykl, wyczyściłem chromy i założyłem nowe kubki zegarowe bo stare miałem zarysowane
Rafał
Motocyklista
Posty: 161
Rejestracja: 31 maja 2014, 14:49
Imię: Rafał
Miejscowość: Cc B-100
Garnek: HJC-HQ1

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: Rafał »

W oczekiwaniu na nową chlodnice, chromy wypolerowqne na lustro, sety wróciły od lakiernika, lagi wyczyszczone, od razu nowy smar do osi przedniego koła, jeszcze troszkę błotnik podnioslem.
Teraz na następny tydzień planuje wyjęcie wahacza i oddanie do malowania, doczyszczenie zakamarków i ew ogniska powierzchownej rudej potraktowanie preparatem ją wiazacym. Jak zdążę to jeszcze paski na koła, pytanie jaki kolor do srebrnego moto?
A i czekam na nowke plug pod silnik :) i tu też pytanie czy malować na czarno (moto przedliftowe więc jedynie rama jest czarna), czy próbować dobierać kolor do org srebrnego - co może być ciut trudne ;)
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: Kanc1erz »

Dobra, czas się pochwalić co zrobiłem przed sezonem:
W lutym na urodzinki dostałem grzane manetki, więc szybciutko chciałem je założyć, obyło się bezproblemowo. Problemy pojawiły się później podczas chowania kabli pod bakiem - uszkodzony został przewód paliwowy z rezerwy, a bak pełny, więc trzeba było wszystko zlać. Więc wymieniłem wszystkie węże - z baku do kranika, z kranika do gaźnika, dodatkowo za kranikiem wstawiłem filtr paliwa (standardowy, za 3zł, nie widzę żadnych problemów z przepływnością, który to próbował wmówić mi sprzedawca w ASO Kawasaki wciskając mi filtr za 30zł). Po złożeniu wszystkiego okazało się, że moto zalane i odpalić nie chce. Po uporaniu się z tym kłopotem, Erka paliła na jeden gar, co poskutkowało rozebraniem dość znacznym motocykla i wyczyszczenie gaźników, ale bez regulacji i synchro. Pali bardzo dobrze. Przy okazji skontrolowałem stan kranika (trzyma paliwo dobrze) i zaworków iglicowych (również ładnie blokują paliwo).
Do tego zrobiłem porządek z kablami pod siedzeniem, były wywalone od czasu zamontowania alarmu rok temu. W końcu ładnie je "potrytyktowałem" i umieściłem pod owiewką.
Dokręciłem klosz lampy tylnej, trochę się chybotał, co bardzo mnie irytowało. Śruby były dobrze dokręcone, więc pod nakrętki trafiły po dwie podkładki.
Wymianie uległ także olej z zeszłego sezonu (przebieg 10k, Motul 5100) na Motul 5100. Filtr oleju również wymieniłem. Bez problemu odkręciłem go gołymi rękami i zakręciłem nowy.
Zalany został także Dynagel (wcześniej był Dynagel z niewielką ilością wody kranowej).
Oczyściłem i pomalowałem na czarno kolektory i rurę wydechową - papier 240, potem 600, farba z lerła merlę. Wytrzymuje 800 stopni, puszka za 25 PLN.
Filtr powietrza bez zmian - nie jest zasyfiony.
Dokręcone łożysko główki ramy - sporadycznie łapał Shimmy po puszczeniu kierownicy. Obecnie wszystko jest ok. Dokręciłem o około 1/4 obrotu.
Przed zimą wymienione zostały uszczelniacze i olej w lagach, tym razem 15W. Polecam, zauważalna poprawa pracy zawieszenia podczas hamowania. Spadek komfortu niezauważalny. Nie polecam natomiast wymiany przewodu hamulcowego - szkoda kasy, efekt u mnie niezauważalny (tak, tak, jest to markowy, magiczny Hel).
Natomiast rury teleskopu chyba będą do wymiany lub regeneracji - są proste, ale na wysokości uszczelniaczy porysowane. Dodatkowo na jednej ladze jest taki pierścień, zdaje się, że mosiężny lub miedziany. Jest pęknięty lub był przecięty.
Znalazłem również w końcu oryginalną śrubę, którą odkręca się w celu pomiaru ciśnienia oleju. Kupiłem za 25zł na olxie (z przesyłką). Wcześniejsza, dorobiona, pociła się, co mnie niezmiernie irytowało :D teraz jest znacznie lepiej.
Do zrobienia:
Na przyszły sezon regulacja zaworów i gaźników, wymiana tarczy i klocków.

KRYPTOREKLAMA
Jeżeli ktoś szuka w miarę tanich i dobrych narzędzi, to mogę polecić YATO YT-1448 - zestaw ćwierćcalowych narzędzi. Kupiłem za jakieś 80zł w Gliwicach. Do zakupu skłoniła mnie nieumiejętność odkręcenia śruby spustu wody kluczem nasadowym -.-

PS ktoś mi kiedyś napisał, że jak nam zaleje na PRI gaźniki paliwem, to paliwo dostaje się przez pierścienie do miski olejowej - uważam to za nieprawdę. Paliwo najprawdopodobniej dostaje się przed odmę w AIRBOXie.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
daniel90
Motocyklista
Posty: 119
Rejestracja: 15 wrz 2014, 19:49
Imię: Daniel
Miejscowość: Wołomin
Garnek: Uvex Boss 525

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: daniel90 »

Kanc1erz Filtr wstaw przed kranikiem żeby się syf w kraniku nie zbierał.
ODPOWIEDZ