Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
jolja
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 23 lip 2014, 18:20
Imię: Jola
Miejscowość: Kraków
Garnek: LS2 Wolf

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: jolja »

Przepraszam, ale wygląda to jak kabanos. :D
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
wwitek123
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 322
Rejestracja: 30 paź 2010, 08:33
Imię: Wojtek
Miejscowość: Kraśnik
Plecak: Nie potrzebuje obciążenia
Garnek: Nolan N86 N-COM
Numer GG: 8024325
Motocykl: Yamaha TDM 900 '02
Kontakt:

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: wwitek123 »

Jola ten kabanos jeszcze woził mnie przez ponad 1000km po czym na autostradzie wyleciał, i w to miejsce włożyłem kolejnego kabanosa, który mnie dowiózł już do domu :mrgreen: Ale na dłuższą metę nie spełni swojej roli :(
Miej wyjebane, a będzie Ci dane.
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: jotto »

Wojtek, przynajmniej głodny nie byłeś. :D
Obrazek
Awatar użytkownika
jolja
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 23 lip 2014, 18:20
Imię: Jola
Miejscowość: Kraków
Garnek: LS2 Wolf

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: jolja »

To mu się chwali, jednak kabanosy dobra rzecz :D

A ja dzisiaj pojechałam sobie na garaż i
- wymieniliśmy żarówkę z przodu, bo po ostatniej jeździe w nocy się dowiedziałam, że przy normalnej widać jedno wielkie NIC
- czerwone paseczki na ranty, ciężarki na kołach nie ułatwiają prostego naklejania.. ale i tak :love:
- bak wypolerowany polerką mechaniczną, świeci się jak nowy :)
aces
Podawacz śrubek
Posty: 12
Rejestracja: 01 wrz 2014, 10:00
Imię: K
Miejscowość: Gdańsk

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: aces »

wwitek123 pisze:A ja u wulkanizatora zakołkowałem oponę kołkiem minicombi. Doraźnie był kołek ze sznura butylowego montowany na autostradzie :D , lecz jakoś mnie nie przekonuje fakt posiadania opony naprawianej, wiec w najbliższym czasie czeka mnie wydatek :(
Obrazek
Przynajmniej miałeś czym korkować. Ja w niedzielę przebiłem w dwóch miejscach, bez zestawu naprawczego pozostała laweta do domu i oczekiwanie na nową oponę. Pechowo zaczęła mi się przygoda z moto.
Awatar użytkownika
Mathisse
Motocyklista
Posty: 184
Rejestracja: 12 sie 2013, 08:58
Imię: Airoh
Miejscowość: Wałbrzych
Garnek: Airoh

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: Mathisse »

Po takim zajściu to bym się zawahał użyć opony w sprayu. 30 zlociszy zamiast lawety. :)
Chciałbym się wysypiać na tyle, by rano czuć, że się budzę a nie zmartwychwstaję.
aces
Podawacz śrubek
Posty: 12
Rejestracja: 01 wrz 2014, 10:00
Imię: K
Miejscowość: Gdańsk

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: aces »

Druga dziura została dopiero namierzona w wulkanizacji. Kiedy na miejscu rozpoznawałem temat to opona w sprayu mogła zdyskwalifikować gumę przy naprawie także sobie odpuściłem. Gdybym wiedział, że opony nie da się uratować zalałbym ja nawet betonem żeby dojechać do garażu i nie płacić za lawetę.
Ale nauczyłem się jednego: pomimo giga wielkiej ilości usług pt. " POMOC DROGOWA" odholować motocykl nie jest łatwo z uwagi na ilość pracy przy zapinaniu motonga, oplataniu pasami itd. - usługodawcom najzwyczajniej w świecie się nie chce. Na około 20 numerów które udało mi się wydzwonić tylko jeden gość ( prywatnie motocyklista) zdecydował się pomóc. Mam już numer zapisany choć nie planuję korzystać z jego usług nigdy więcej ;)
A od PZU Auto Pomoc (wariant KOMFORT) usłyszałem:
PZU: Przepraszamy ale laweta przysługuje Panu tylko kiedy jest Pan sprawca wypadku lub kolizji drogowej.
Ja: Czyli mam w kogoś przypieprzyć?
PZU: No przydałoby się.
Awatar użytkownika
Mathisse
Motocyklista
Posty: 184
Rejestracja: 12 sie 2013, 08:58
Imię: Airoh
Miejscowość: Wałbrzych
Garnek: Airoh

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: Mathisse »

trzeba było powiedzieć, że tak było, a uczestnik kolizji już odjechał :)
Chciałbym się wysypiać na tyle, by rano czuć, że się budzę a nie zmartwychwstaję.
Rafał
Motocyklista
Posty: 161
Rejestracja: 31 maja 2014, 14:49
Imię: Rafał
Miejscowość: Cc B-100
Garnek: HJC-HQ1

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: Rafał »

Wymieniłem własnie płyn chłodniczy na Dynagel 2000. Kolorek ładny, odpowietrzyło się elegancko, wiatrak się załączył wszystko nagrzane, więc chyba się udało.
Jednak muszę napisać, że płyn chyba z 10 lat nie był wymieniany, wszystko było strasznie zasyfione, a ten filterek malutki to był tak zaklejony, że aż ciężko opisać :D
Cały układ przepłukałem, filterek powyższy wyczyściłem, zbiorniczek wyrównawczy wymyłem, troszkę roboty było (mój "pierwszy" raz :D ). Nic nie urwałem oprócz tego, że zapomniałem podpiąc wężyka do kranika i po odpaleniu miałem fontanne z benzyny :mrgreen:


btw zastanawiałem się czy w zimę nie przemalowac/ofoliować erki na NATO green ew. czarna perła ;) Co sądzicie?
Jest podniszczona - używała jej babka w belgii do codziennych dojazdów do pracy...
aces
Podawacz śrubek
Posty: 12
Rejestracja: 01 wrz 2014, 10:00
Imię: K
Miejscowość: Gdańsk

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: aces »

Pojawiły się nowe kierunki i lusterka. Żeby jednak była równowaga w przyrodzie rozpadł się kufer i grzane manetki
ODPOWIEDZ