Gleba - rozw. regulacja goleni na półkach

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Przemo.0
Rowerzysta
Posty: 21
Rejestracja: 25 mar 2012, 18:10
Miejscowość: Lesno

Gleba - rozw. regulacja goleni na półkach

Post autor: Przemo.0 »

Witam,
Zdarzenie sprzed godziny...podjeżdżam do skrzyżowania do prawoskrętu z czerwonym światłem, wjeżdzam na wysypany żwir, kórym jakis pryncypał zasypał dziury na jezdni, skęcona kierownica... gleba. Naszczeście przy niedużej prędkości. Straty: zadrapane kubki zegarów, lusterko, rura wydechowa, pęknieta obudowa zegarów, migacz, no i rzecz najważniejsza: koło przekrzywiło się jakby z osi. Zastanawiam się, czy rzecz nie jest poważniejsza i nie wykrzywiły się golenie. Miał któs taki przypadek? Jak właściwie wycentrować koło ?
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Damiano
Motocyklista
Posty: 289
Rejestracja: 12 kwie 2012, 23:47
Imię: Damian
Miejscowość: Kraków / Nowa Huta
Garnek: HJC FG-15 Kynee
Telefon: 797873166
Motocykl: V strom DL 650

Re: Gleba

Post autor: Damiano »

wezwałeś policje na miejsce zdarzenia? bo ja teraz jestem na drodze walki z zarządem dróg w Krakowie bo miałem wywrotkę przez koleinę ;/ a kolo zamiast centrować to za nieduże pieniążki dostaniesz używkę
Jawa350ts 89r. -->Kawasaki Er 5 02r. --->Suzuki Sv 650S 05r.--> Suzuki VStrom 650 06r. :>

Żyje się po to...by spełniać marzenia :>
Awatar użytkownika
Strzelson
Motocyklista
Posty: 160
Rejestracja: 06 lis 2010, 02:52
Imię: Michał
Miejscowość: Warszawa - Wilanów
Plecak: Ania :)
Garnek: Caberg V2R
Lokalizacja: Warszawa - Grochów

Re: Gleba

Post autor: Strzelson »

Motocykl to nie takie jajko jak się wszystkim wydaje. Owszem, zegary, kierunki i inne plastiki lecą, ale te właściwe elementy są dość mocne i spacerowe prędkości przy upadkach nie są takie straszne. Przy niewielkiej prędkości golenie nie powinny się wykrzywić. Podobnie jak koło. Ja miałem podobny upadek i skończyło się ustawieniu zawieszenia na półkach żeby teleskopy były równoległe względem siebie. Małe wygięcie kiery da się odgiąć. A po dłuższej jeździe krzywa kierownica przestaje przeszkadzać :)
Zgłoś to oczywiście. Straty to straty. Jakie by nie były. Zegary są dość kosztowne w naprawie. Nie chcę Cię martwić, ale jak zdejmiesz kubki zegarów to pewnie znajdziesz jeszcze parę punktów ujemnych...
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: Gleba

Post autor: piter3105 »

Kiedyś przysłuchałem się rozmowy w serwisie motocyklowym- jakiś chłopak przyprowadził KTM-a po jakiejś glebie. Zaczęli to rozkręcać, po odkręceniu którejś śrubki coś pyknęło, odskoczyło i wszystko się ustawiło, można było skręcać do kupy. Także niekoniecznie musi być zaraz coś pogięte itd.
Awatar użytkownika
Damiano
Motocyklista
Posty: 289
Rejestracja: 12 kwie 2012, 23:47
Imię: Damian
Miejscowość: Kraków / Nowa Huta
Garnek: HJC FG-15 Kynee
Telefon: 797873166
Motocykl: V strom DL 650

Re: Gleba

Post autor: Damiano »

Strzelson pisze:Motocykl to nie takie jajko jak się wszystkim wydaje. Owszem, zegary, kierunki i inne plastiki lecą, ale te właściwe elementy są dość mocne i spacerowe prędkości przy upadkach nie są takie straszne. Przy niewielkiej prędkości golenie nie powinny się wykrzywić. Podobnie jak koło. Ja miałem podobny upadek i skończyło się ustawieniu zawieszenia na półkach żeby teleskopy były równoległe względem siebie. Małe wygięcie kiery da się odgiąć. A po dłuższej jeździe krzywa kierownica przestaje przeszkadzać :)
Zgłoś to oczywiście. Straty to straty. Jakie by nie były. Zegary są dość kosztowne w naprawie. Nie chcę Cię martwić, ale jak zdejmiesz kubki zegarów to pewnie znajdziesz jeszcze parę punktów ujemnych...
kolega dobrze gada, zgłoś to na policji a potem walcz o odszkodowanie od właściciela drogi, zabawy i papierków trochę, ale wiesz części np zegary tanie nie są ;/ u mnie poszło mocowanie w środku, to jak przyszedł wczoraj rzeczoznawca to kazał zdjąć pokrywę zegarów i strzelał foty urwanego mocowania w środku, oprocz tego porwane ciuchy itd
Jawa350ts 89r. -->Kawasaki Er 5 02r. --->Suzuki Sv 650S 05r.--> Suzuki VStrom 650 06r. :>

Żyje się po to...by spełniać marzenia :>
Awatar użytkownika
pawwel
Rowerzysta
Posty: 49
Rejestracja: 02 lis 2011, 22:26
Imię: Pawel
Miejscowość: Warszawa/Raszyn

Re: Gleba

Post autor: pawwel »

Tak jak kolega Strzelson napisał - pewnie się lagi na płkach obróciły, poluzuj śruby mocujące, Wyprostuj i skręć ;)
Przemo.0
Rowerzysta
Posty: 21
Rejestracja: 25 mar 2012, 18:10
Miejscowość: Lesno

Re: Gleba

Post autor: Przemo.0 »

Koledzy mieli rację. Sprawa okazała się błacha. Regulacja goleni na półkach rozwiązała sprawę. Dzięki
ODPOWIEDZ