Manetka gazu nie odbija prawidlowo

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

bartas
Motorowerzysta
Posty: 60
Rejestracja: 21 kwie 2012, 17:45
Imię: Bartosz
Miejscowość: Lodz
Garnek: Astone RT1000
Telefon: 601358507

Manetka gazu nie odbija prawidlowo

Post autor: bartas »

Wiram,

Ogladalem dzisiaj er5 znajomego i ogolnie motor ok, poza dwoma punktami:

1. Nie dziala obrotomierz - wiem juz z postow, ze ceny zegarow sa kosmiczne, ale czy jest mozluwe ze poszla tylko kostka? Ile moze kosztowac naprawa?

2. Rolgaz dobrze nie odbija - jak odkrecimy manetke, to po puszczeniu nie traci od razu obrotow tylko najpierw jakby sie przycina i potem powoli zaczyna sie cofac rolgaz do pozycji 0. Co moze byc przyczyna?
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: Manetka gazu nie odbija prawidlowo

Post autor: piter3105 »

U mnie też tak było z manetką, można np lekko posmarować czymś manetkę po obwodzie z prawej strony po uprzednim odkręceniu końcówki kierownicy, ewentualnie ja dałem małą podkładkę pomiędzy końcówkę kierownicy a manetkę, żeby dystans się zwiększył. Najpierw odkręć końcówkę kierownicy i sprawdź czy to ona przeszkadza. Co do obrotomierza to jeśli nie kostka to układ scalony jest padnięty, można kupić używkę, ale bardzo rzadko ktoś osobno sprzedaje.
Awatar użytkownika
Damiano
Motocyklista
Posty: 289
Rejestracja: 12 kwie 2012, 23:47
Imię: Damian
Miejscowość: Kraków / Nowa Huta
Garnek: HJC FG-15 Kynee
Telefon: 797873166
Motocykl: V strom DL 650

Re: Manetka gazu nie odbija prawidlowo

Post autor: Damiano »

choć nie powiem zdarza się, ze się takie perełki trafiają ;p np ostatnio ktoś sam prędkościomierz rozbity wrzucił na allegro, trzeba szukać i pilnować aukcji.
Jawa350ts 89r. -->Kawasaki Er 5 02r. --->Suzuki Sv 650S 05r.--> Suzuki VStrom 650 06r. :>

Żyje się po to...by spełniać marzenia :>
Awatar użytkownika
bartoszto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 323
Rejestracja: 21 cze 2010, 15:15
Imię: Bartosz
Miejscowość: Wrocław
Numer GG: 1535035
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Manetka gazu nie odbija prawidlowo

Post autor: bartoszto »

Co do manetki gazu to w tym temacie powinien wypowiedzieć się RobertoAlvarez, który miał podobny problem i cała drogę na i ze zlotu męczył się z manetką.\
Zakładam, że od razu po powrocie zajął się i rozwiązał ten problem a teraz może podzielić się z nami rozwiązaniem :D
Awatar użytkownika
Lish
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 957
Rejestracja: 24 wrz 2010, 21:56
Imię: Karol
Miejscowość: Piaseczno
Plecak: Kiti
Garnek: biały
Telefon: 500366623
Motocykl: fzs600 pies
Kontakt:

Re: Manetka gazu nie odbija prawidlowo

Post autor: Lish »

U mnie też rolgaz słabo odbijał. Podstawa to smarowanie linki, potem rozkręcasz ten plastik z włącznikami, zdejmujesz ciężarek i zdejmujesz cały rolgaz - czyszczenie i smarowanie. Może to pomoże. U mnie pomimo, że linki były nasmarowane to manetka nie odbijała. Ja dopatrywałem się złej proporcji naciągów obydwóch linek, ale ostatecznie nie doszedłem o co chodzi.
Awatar użytkownika
lucek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 759
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:53
Imię: Lucek
Miejscowość: Puławy
Plecak: Kamila
Garnek: Schuberth C3
Telefon: 505228947
Motocykl: BMW F800GS
Kontakt:

Re: Manetka gazu nie odbija prawidlowo

Post autor: lucek »

Ja się męczyłem trochę z tym bo linki nasmarowane, rollgaz nowy, więc została regulacja i to tam był problem. Najpierw zdjąłem całkiem zamykającą i uregulowałem otwierającą tak żeby wszystko dobrze chodziło, a potem zamykającą tak żeby nie przeszkadzała. Jak na razie wszystko w porządku.
www.hangover.art.pl
ODPOWIEDZ