Krzywe koło?

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Rambo
Podawacz śrubek
Posty: 13
Rejestracja: 31 maja 2013, 11:26
Miejscowość: Głogów

Krzywe koło?

Post autor: Rambo »

Witam, dzisiaj zauważyłem dziwną rzecz. Pojechałem na miasto, trochę deszczowo (w jednym zakręcie przy hamowaniu lekko mnie rzuciło ale to nieważne :D) puściłem kierownice i zauważyłem, że lekko mnie w prawo ściąga. Na początku myślałem, że krzywo siedzę ale jak odstawiałem moto do garażu to siedząc na nim jeszcze, nachyliłem się do przodu i coś przykuło moją uwagę. Widać na zdjęciu, że przednio koło jest, no nie wiem krzywo założone? Jest to możliwe? Lagi wydają się być proste. Liczę na pomoc.
Pozdrawiam.
Załączniki
2013-06-03-073.jpg
2013-06-03-071.jpg
Ostatnio zmieniony 03 cze 2013, 14:35 przez Rambo, łącznie zmieniany 1 raz.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
pigwa
Motocyklista
Posty: 311
Rejestracja: 06 sty 2013, 15:55
Imię: Kamil
Miejscowość: Jarosław
Garnek: HJC RPHA 11 Plus
Motocykl: ZX6R
Kontakt:

Re: Krzywe koło?

Post autor: pigwa »

Mogło przy upadku (bo rozumiem, że się przewróciłeś) zgiąć lekko kierownice na załamaniach. Sprawdź sobie. Weź sznurek i zmierz odległość jednej manetki od np. wlewu baku i drugiej manetki do tego samego punktu (wlewu baku). Jeśli jest różnica w długości zdejmij manetkę krzywej strony załóż kawałek rurki, między lagi włóż jakąś deskę (najlepiej niech Ci ktoś pomoże, bo możesz znów motocykl przewrócić) i próbuj naginać. Tylko delikatnie i co jakiś czas sprawdź sobie odległości.
Znajomy miał to samo po ślizgu, ale godzinka roboty i jak nówka. :)
LwG!
Kawasaki ER-5 ---> Kawasaki ZX6R 636 '05
Mój garaż! :)
Łona - ĄĘ
Marzeń się nie odkłada... To na marzenia się składa!
Pigwa
Rambo
Podawacz śrubek
Posty: 13
Rejestracja: 31 maja 2013, 11:26
Miejscowość: Głogów

Re: Krzywe koło?

Post autor: Rambo »

Źle mnie zrozumiałeś, wyprowadziłem moto z poślizgu, nie było gleby xd
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Krzywe koło?

Post autor: Corr »

Jeżeli jesteś pewien, że to koło siedzi krzywo a nie zegary i lampa to zostają krzywe półki albo lagi. Wydaję mi się, że nie da się tak skrzywić ramy w okolicy główki żeby doprowadzić do takiej sytuacji.

Krzywa ośka koła raczej też nie da takiego efektu a gdyby to same koło miało kształt banana to chyba byś zauważył :lol:

Obierz sobie jakiś punkt ramy i względem niego pomierz wszystkie wyżej wymienione elementy i dojdziesz do tego co jest nie tak.
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Rambo
Podawacz śrubek
Posty: 13
Rejestracja: 31 maja 2013, 11:26
Miejscowość: Głogów

Re: Krzywe koło?

Post autor: Rambo »

Hmm ale lagi wydają się być proste, chyba że jest to skrzywienie nie widoczne tak gołym okiem. A możliwe tak jak w temacie, że koło źle założone ?
Też na tym zdjęciu z góry trochę źle widać, w rzeczywistości wygląda to tak jakby koło samo koło było krzywo bez błotnika.
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Krzywe koło?

Post autor: Corr »

Co do lag to nie wiem jak sprawdzić na moto czy są proste, można spróbować przyłożyć coś prostego np. poziomicę, ale nie wiem na ile dokładne by to było.

Co do zakładania koła to tam nie ma regulacji w żadną stronę żeby się to dało krzywo złożyć. Na drugim zdjęciu które teraz wrzuciłeś wygląda na skrzywioną ośkę koła(przy prawej ladze), demontaż przedniego koła nie jest jakoś specjalnie trudny więc warto sprawdzić.
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Rambo
Podawacz śrubek
Posty: 13
Rejestracja: 31 maja 2013, 11:26
Miejscowość: Głogów

Re: Krzywe koło?

Post autor: Rambo »

teraz i tak tego nie sprawdze. a nawet jeśli by było tak jak mówisz to poważna usterkI? bo w sumie moto dobrze się prowadzi nie pływa na zakretach.
Te lekkie ściąganie da się balansem ciała wyrównać.
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Krzywe koło?

Post autor: Corr »

Na odległość nie mogę Ci powiedzieć czy to jest poważne/ co jest nie tak :P

Zawieszenie i hamulce to podstawa do bezpiecznej jazdy więc... ;)

Co do tego, że na razie jest ok, to patrząc po sobie to dopiero z kolejnymi przejechanymi kilometrami zaczniesz zauważać usterki, najlepiej podjedź do jakiegoś dobrego mechanika to Ci powie czy rzeczywiście jest coś nie tak i czy to jest niebezpieczne :D

Ps nie skręcamy balansem ciała(nawet nie dotykając kierownicy), poczytaj o przeciwskręcie i obejrzyj Twist of the wrist
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Rambo
Podawacz śrubek
Posty: 13
Rejestracja: 31 maja 2013, 11:26
Miejscowość: Głogów

Re: Krzywe koło?

Post autor: Rambo »

Chodzi mi o to, że ściąga mnie lekko przy puszczonej kierownicy, przy większej prędkości ok.80 km/h wydaje się być ok. Naprawdę już głupi jestem :D Lagi na mój gust są proste, znajomy który kupował ze mną kawę (troszkę bardziej obeznany ode mnie) również nie zauważył żeby z lagami było coś nie tak .
A możliwe, że te koło wygląda na krzywe bo kierownica jest krzywa ?
Pozdrawiam.
Philips
Rowerzysta
Posty: 31
Rejestracja: 03 lip 2012, 00:30
Miejscowość: Warszawa
Garnek: AGV

Re: Krzywe koło?

Post autor: Philips »

Rambo, sprawa jest troche prostsza niz Ci się wydaje :) A własciwie wydaje Ci się, że koło jest krzywo założone - miałem to samo na początku, ale wszystkie erki tak mają, to po prostu tak wygląda, a wszystko jest okej :) Co do ściągania - masz prawdopodobnie źle ustawione tylne koło. W serwisówce masz info jak to sprawdzić, w temacie o zmienie napędu też coś znajdziesz. Poreguluj, pojeździsz, i będzie prosto. Miałem identycznie - mogłem się wychylić podczas jazdy bez trzymanki i jechał prosto. Teraz jeździ prosto i bez wygibasów :)
ODPOWIEDZ